تماس با ما

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که موتور یخچال چه کاری می کند ؟! و یا می خواهید بدانید که اصلا یک یخچال چگونه کار می کند مقاله ای که در زیر برای شما تهیه کرده ایم را بخوانید .

موتور یخچال چگونه کار می کند ؟!

در قسمت پشت یخچال یک وسیله ای قرار دارد که کارکرد آن تقریبا از ابتدای اختراع یخچال تغییر نکرده است . محفظه ای که یک سری سیم و لوله از آن خارج شده است . این وسیله موتور یخچال یا همان کمپروسور یخچال است . موتور یخچال گاز تبریدی را در پیرامون سیستم به گردش در می آورد و سرما ایجاد می کند . یک کمپروسور , گاز موجود در این سیستم را به درون لوله پمپ می‌ کند . موتور یخچال در نیم قرن گذشته تغییر ویژه ای نکرده است و تنها تغییر آن در کاهش مصرف انرژی بوده است . کم شدن مصرف به این صورت بوده که بجای اینکه کمپروسور روشن و خاموش بشود , سرعت دور موتور کم و زیاد شده و همین موضوع باعث کاهش مصرف انرژی در این وسیله شده است .

کمپروسور از چه قسمت هایی تشکیل شده است و چگونه کار می کند ؟!

پیستون , میلنگ , سوپاپ !!! اجزای تشکیل دهنده ی یک کمپروسور هستند . در این سیستم مکانیکی , میلنگی که در محفظه ی کمپرسور قرار دارد می چرخد . این چرخش باعث می شود پیستون همانند یک تلمبه عمل کند . با باز و بسته شدن سوپاپ ها , گازی که در لوله ها و سیلندر قرار دارد به گردش در می آید . این گاز از لوله ی برگشت مکیده می شود و با فشار به لوله ی رفت وارد می شود . این کار چندین بار انجام می شود . در نتیجه ی این اعمال , گاز سرما ساز به صورت متناوب در حال حرکت خواهد بود و “سرمازی” اتفاق می افتد .

گازهای درون یخچال چه کاری می کنند ؟!

گازهای موجود در یخچال از موتور با لوله هایی خارج می شوند و با فشار زیادی به “کندانسور” وارد می شوند . این گاز ها سپس وارد فیلتر تصفیه ی گاز یا همان درایر می شوند . این گاز ها پس از اینکه سرد شدند , فیلتر می شوند و به درون لوله های خنک کننده (اواپراتور) وارد می شوند . در آخر , این گاز ها از لوله های دیگری به سمت موتور بر می گردند . این رویه به صورت مداوم ادامه دارد…

عمر موتور یخچال چقدر است ؟!

اینکه گمان می کنید موتور یک یخچال برای همیشه سالم باقی خواهد ماند , درست نیست . کارایی موتور یخچال کم می شود و در آخر ممکن است از کار بیفتد . این خرابی ها می تواند به علت از بین رفتن آببندی داخلی , سوختن سیم پیچ و … باشد .

اگر نیاز به تعمیر یخچال خود دارید ما در کنارتان هستیم . برای تعمیر حرفه ای تمام برند های لوازم خانگی با ما تماس بگیرید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *