نمایندگی تعمیر یخچال سایوان

نمایندگی تعمیر یخچال سایوان و تعمیر یخچال فریزر سایوان و هر آنچه که یخچال شما نیاز داشته باشد، به طور کاملا تخصصی در مجموعه فیکس فریجیدر انجام می گیرد.

کافیست با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

شماره تماس

شماره تماس

تعمیرات یخچال و فریزر سایوان در تهران

تیم فیکس فریجدر با سالها تجربه در زمینه تعمیر انواع یخچال و فریزر در تهران ، اکنون آماده ارائه تعمیرات انواع یخچال و فریزر با مناسب ترین قیمت و بالا ترین کیفیت می باشد ، کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم بالا یا پایین صفحه درخواست خدمات از ما بکنید.

مناسب ترین قیمت و کیفیت در تهران

فیکس فریجیدر سالهاست به عنوان یکی از معتبرترین ارائه دهنده خدمات تعمیرات انواع یخچال و فریزر و جلب نظر مشتریان برای قیمت و کیفیت مناسب ، نمایندگی انواع برند ایرانی و خارجی را دارا می باشد.

کافیست با تماس با ما کیفیت خدمات را در تعمیر انواع یخچال و فریزر امتحان کنید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات در تمام نقاط تهران

02126325790

02144334594

09129337886

تعمیر یخچال فریزر سایوان

چنانچه در پی نمایندگی یخچال فریزر سایوان در تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در تهران، نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سایوان در تهران، تعمیرات یخچال فریزر سایوان در تهران، خدمات پس از فروش یخچال فریزر سایوان در تهران، تعمیرگاه یخچال فریزر سایوان در تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در شمال تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در جنوب تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در غرب تهران، نمایندگی تعمیر یخچال فریزر سایوان در شرق تهران، یخچال فریزر سایوان در تهران، یخچال سایوان در تهران هستید با ما تماس بگیرید.

مشکلات یخچال فریزر سایوان

یخچال فریزر سایوان اصلا کار نمی‌کند

پریز برق ندارد: قطعی برق پریز را برطرف کنید.

دوشاخه و سیم‌های رابط خراب است: با دستگاه اهم‌متر، زمانی که دوشاخه یخچال سایوان به پریز وصل نشده است دوشاخه و کابل را تست کنید و در صورت وجود عیب نسبت به رفع آن یا تعویض آن اقدام نماید.

ترموسات یخچال سایوان خراب است: آن را تعویض کنید.

رله استارت خراب است: آن را تعویض کنید.

رله بار زیاد خراب است: نسبت به تعویض آن اقدام شود.

سیم‌های رابط بین ترمینال ترموستات و رله بار زیاد خراب است یا قطع شده است: ضمن تست مدار با اهم متر نسبت به تعویض آن اقدام شود.

موتور یخچال سایوان خراب است : نسبت به تعویض کمپرسور اقدام شود.

سرما بیش از حد است و عمل اتوماتیک صورت نمی‌گیرد

لوله بلوی ترموستات از اواپرتور جدا شده است: لوله بلو را در محل اصلی‌اش قرار دهید.

سیم‌های ترموستات به هم اتصال یافته‌اند: کلید روشن و خاموش ترموستات را قطع کنید. اگر موتور خاموش نشود و با تست ترموسات سالم بودن آن تشخیص داده شد سیم‌های رابط ترموسات را چک نمایید و در صورت وجود اشکال آنها را تعویض نمایید.

ترموسات خراب است: آن را تعویض نمایید.

سرما و عمل اتوماتیک یخچال سایوان زود به زود انجام می‌گیرد

درجه ترموستات کم است: ترموسات را روی درجه مناسب بگذارید.

ترموستات تنظیم نیست: ترموستات را تنظیم کنید.

برودت زیاد است و موتور زیاد کار می‌کند.

لوله بلو خوب به اوپرا تور مماس نیست: لوله بلو را در محل مناسب خود قرار دهید.

یخچال بعد از چند بار ریپ زدن به کار می‌افتد

رله استارت خراب است: پلانین‌های رله را تمیز و یا نسبت به تعدیل رله اقدام شود.

یخجال سایوان یکسره ‌کار می‌کند و در اواپراتور سرما ایجاد نمی‌شود.

گاز دستگاه کم شده است: دستگاه بایستی مجددا شارژ شود.

موتور یخچال سایوان یک سره کار می‌کند سرما ایجاد نمی‌شود و گاز دستگاه مشکلی ندارد و گاهی نصف اواپراتور یخ زده و نصف دیگر خنک نمی‌شود.

لوله‌های یخچال کثیف است: آن را تعویض کنید.

یخچال سایوان سوت می‌کشد و سرما کم است.

لوله‌های رابط کثیف است: با چکش ضرباتی به لوله وارد کنید اگر عیب رفع نشد لوله‌ها را تمیز و دستگاه را مجددا شارژ نمایید.

یخچال سایوان هنگام کار صدای هوم شدیدی می‌دهد

پیچ‌های موتور شل شده است‌: آنها را سفت نمایید.

لاستیک صداگیر پایه موتور خراب شده است: لاستیک‌های یاتاقان را تعویض کنید.

یخچال سایوان شدیدا برفک می‌زند

لاستیک دور آن خراب است: لاستیک را درزگیری یا تعویض کنید.

بدنه یخچال برق دارد

اتصال بدنه از طریق سیمهای رابط صورت گرفته است: برفک زدن سر سیم‌های رابط را چک و عیب را برطرف کنید.

اتصال بدنه در کمپرسور است: نسبت به تعویض کمپرسور اقدام شود.

اتصال بدنه در قسمت ترموستات و یا در چراغ یخچال است آن را رفع عیب کنید.

تعمیر سیستم برفک زدایی یخچال فریزر سایوان

در این مقاله قصد داریم تا به عیب یابی یخچال فریزر سایوان بپردازیم. همانطور که قبلا اشاره شد، ما به صورت رسمی تعمیر یخچال فریزر سایوان در تهران را انجام می دهیم. با تکیه بر متخصصان و سرویس کاران مجاز یخچال فریزر سایوان توانسته ایم تا رضایت مشتریان محترم را در این زمینه کسب نماییم.

عملیات برفک زدایی یا دیفراست به 2صورت کنترل می گردد :

برد الکترونیکی به همراه سنسور دیفراست

ترموستات به همراه تایمر دیفراست

سوختن ترمودیسک یخچال فریزر سایوان

ترمودیسک مانند یک کلید قطع و وصل برای سیستم دیفراست عمل می کند ، ساختار این قطعه به نحوی است که در دمای زیر صفر جریان برق را از خود عبور داده تا سیستم برفک زدا فعال شود و پس از رسیدن به دمای بالای صفر مانع عبور جریان برق و در نهایت خاموش شدن سیستم دیفراست می گردد .

عدم عملکرد سنسور دیفراست یخچال فریزر سایوان

ترمیستور یا سنسور دیفراست یک قطعه الکترونیکی از خانواده مقاومت متغییر نوع منفی می باشد ( Negative Variable Resistance ) یعنی با افزایش دما مقدار مقاومت کم شده و با کاهش دما مقدار مقاومت زیاد می شود ، وظیفه سنسور دیفراست فعال کردن سیستم دیفراست به منظور عمل برفک زدایی با توجه وضعیت اواپراتور می باشد .

سوختن المنت دیفراست یخچال فریزر سایوان

یکی از موارد در عیب یابی یخچال فریزر سایوان، هیتر یا المنت قطعه الکتریکی با توان مصرفی و بازدهی مشخص شده است که وظیفه آن گرم کردن اواپراتور به منظور از بین بردن برفک های موجود می باشد ، لذا در صورت سوختن المنت دیفراست سیستم برفک زدا قادر به ادامه فعالیت نیست و در این حالت پس از گذشت چند روز افت دما و در نهایت گرم شدن دستگاه وجود می آید .

سوختن فیوز حرارتی یخچال فریزر سایوان

ترموفیوز یا فیوز حرارتی قطعه ای با 2 کاربرد همزمان می باشد و به صورت سری با سیستم دیفراست قرار میگیرد . زمانی که سیستم دیفراست دچار اتصال با جریان کشی بیشتر از 10 آمپر باشد و یا دمای سیستم دیفراست به بیشتر از 72 درجه سانتی گراد برسد ترموفیوز سوخته و باعث قطع جریان در سیستم دیفراست میگردد .

عدم کارکرد فن اواپراتور یخچال فریزر سایوان

وظیفه اصلی موتور فن اواپراتور همگن کردن هوای موجود داخل دستگاه و به گردش در آوردن سرمای تولید شده توسط اواپراتور به محیط داخلی دستگاه می باشد . در صورت عدم کارکرد این قطعه سرمای تولید شده در اواپراتور به محیط منتقل نمی گردد و باعث گرم شدن دستگاه می شود .

عدم عملکرد سنسور یخچال فریزر سایوان

ترمیستور یا سنسور محیط یک قطعه الکترونیکی از خانواده مقاومت متغییر نوع منفی می باشد ( Negative Variable Resistance ) یعنی با افزایش دما مقدار مقاومت کم شده و با کاهش دما مقدار مقاومت زیاد می شود ، وظیفه سنسور محیط فعال کردن کمپرسور و فن ها به منظور تولید سرمایش با توجه وضعیت دمای محیط می باشد. برخی از مواقع جهت عیب یابی یخچال فریزر سایوان بررسی این قسمت در اولویت قرار خواهد داشت.

خرابی تایمر دیفراست یخچال فریزر سایوان

تایمر دیفراست وظیفه زمان بندی کارکرد هریک از قطعات به خصوص سیستم برفک زدا را بر عهده دارد . در صورتی که تایمر دیفراست معیوب باشد در نحوه کارکرد تمامی قطعات درونی و بیرونی اختلال ایجاد گردیده و همچنین باعث عدم کارکرد صحیح سیستم دیفراست می شود .

خرابی ترموستات یخچال فریزر سایوان

ترموستات وظیفه قطع و وصل کردن موتور یا کمپرسور با توجه به مقدار سرمای موجود در محیط داخل دستگاه را دارد ، در صورتی خرابی ترموستات میزان سرمای دستگاه به درستی تشخیص داده نمی شود و باعث سرد شدن بیش از حد و یا همچنین گرم شدن غیر عادی می گردد .

عدم کارکرد فن کندانسور یخچال فریزر سایوان

وظیفه اصلی موتور فن کندانسور خنک کردن لوله های بیرونی کندانسور می باشد . در صورت عدم کارکرد این قطعه گاز مبرد تا قبل از رسیدن به لوله موئین بیشتر از حد مجاز گرم بوده که باعث گرم شدن دستگاه و همچنین فشار بیش از حد به موتور و کمپرسور می شود .

تعمیر برد یخچال فریزر سایوان

در صورت خرابی برد در پروسه عیب یابی یخچال فریزر سایوان، واحد متخصص الکترونیک ما به صورت کاملا تخصصی برد الکترونیکی دستگاه شما را تعمیر نموده تا علاوه بر حفظ شدن تمام کارایی دستگاه به صورت فابریک ، به نسبت خرید برد جدید هزینه بسیار کمتری را بپردازید.

تعمیر برد نمایشگر یخچال فریزر سایوان

برد نمایشگر وظیفه انتقال اطلاعات و دستورات کاربر را با استفاده از کلید های موجود که به روی برد نمایشگر قرار دارند را بر عهده دارد ، همچنین اطلاعاتی از نحوه کارکرد دستگاه را به روی صفحه نمایشگر نشان می دهد .

تعمیر برد تعذیه و فرمان یخچال فریزر سایوان

برد تغذیه و فرمان وظیفه کنترل کارکرد تمام قطعات را بر عهده دارد به نحوی که با استفاده از اطلاعات سنسورها دمای مورد نظر آن قسمت را شناسایی کرده و با برنامه ای که توسط شرکت به روی آی سی ریخته شده مطابقت می دهد و به این ترتیب کارکرد هر کدام از قطعات را کنترل می نماید .

تعمیر برد اینورتر یخچال فریزر سایوان

برد اینورتر وظیفه راه اندازی و کنترل قدرت کمپرسور اینورتر را دارند ، این نوع کمپرسور ها با مصرف انرژی بسیار کم و کارایی بسیار زیاد برای عملکرد خود به برد اینورتر نیازمند هستند .

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر سایوان

برد الکترونیکی کلیه عملیات لازم از قبیل زمان بندی برای روشن و خاموش شدن و همچنین کارکرد صحیح قطعات در سیستم را با دریافت و پردازش اطلاعات بر عهده دارد.

تعمیر و تعویض موتور یخچال سایوان باید پس از شستشوی کامل لوله های دستگاه که حاوی روغن و ذرات معلق ناشی از سوختن کمپرسور می باشد انجام گیرد ، ابتدا گاز داخل دستگاه با رعایت نکات ایمنی و تخصصی خارج نموده و تمام لوله ها را با مواد مخصوص شستشو داده سپس موتور جدید را جایگزین و لوله ها را با دقت جوشکاری کرده ، سپس دستگاه را وکیوم و شارژ گاز می نماییم .

وکیوم و شارژ گاز یخچال فریزر سایوان

شارژ گاز باید پس از وکیوم کامل که باعث ایجاد خلا در سیستم گردیده انجام گیرد ، زیرا اگر هوای موجود در لوهای داخل و بیرون دستگاه تخلیه نشود این هوا با گاز مبرد ترکیب شده و باعث جلوگیری از تولید برودت می شود . به همین دلیل برای شارژ گاز به صورت تخصصی حتما باید در ابتدا دستگاه را وکیوم کامل نمود و پس از این مرحله مقدار دقیق گاز تعیین شده توسط کارخانه را به دستگاه تزریق کرد .

سوختن و یا از فشار افتادن موتور یخچال فریزر سایوان

موتور یا کمپرسور وظیفه کمپرس یعنی فشرده کردن گاز مبرد به منظور تولید برودت را دارد که مقدار این عمل به قدرت کمپرسور وابسته است ؛ در صورت از فشار افتادن موتور از میزان قدرت آن کاسته شده و در صورتی دیگر ممکن است سیم پیچ الکتریکی آن دچار آسیب باشد که در هر دو صورت سبب به گرم شدن دستگاه شده و تنها راه اقدام به تعویض موتور می باشد .

وجود روغن در لوله های یخچال فریزر سایوان

گاز مبرد تنها زمانی میتواند باعث عملیات تبرید و سرد شدن دستگاه شود که کل لوله های درونی و بیرونی دستگاه عاری از هرگونه روغن و چربی بوده باشند ، زیرا گاز مبرد به روی دیواره داخلی لوله های اواپراتور تولید برودت می نماید که وجود روغن به روی دیواره داخلی در لوله ها باعث جلوگیری این عمل می گردد .

نشت گاز از لوله های یخچال فریزر سایوان

دلایلی مختلفی از قبیل اکسید شدن یا پوسیدگی لوله ها ، ضربه خوردن یا شکستگی لوله ها در اثر جابجا شدن دستگاه وجود دارد که باعث از بین رفتن وکیوم و خالی شدن گاز گردیده که پس از بررسی و پیدا شدن محل نشت گاز باید ابتدا نشتی آن قسمت را برطرف نمود و پس از آن اقدام به وکیوم و شارژ گاز مجدد شود .

خرابی فیلتر درایر گاز یخچال فریزر سایوان

درون فیلتر درایر گاز دانه های ریزی قرار گرفته شده که ظرفیت جذب رطوبت و ریز گردها را دارد ، زیرا در جایی که رطوبت وجود داشته باشد گاز مبرد خواص شیمیایی خود را از دست می دهد و دیگر قادر به تولید برودت نخواهد بود .

مسدود شدن لوله موئین یخچال فریزر سایوان

گاز مبرد پس از اینکه تحت کمپرس قرار گرفت در هنگام عبور از لوله موئین فشار بسیار بالایی پیدا نماید که توانایی تولید برودت را داشته باشد ؛ به دلیل قطر داخلی بسیار کم لوله موئین ، این قطعه استعداد بیشتری در مسدود شدن توسط عوامل محیطی مانند ذرات معلق و ریز گردها را دارد .

خرابی شیر برقی گاز یخچال فریزر سایوان

شیر برقی گاز وظیفه تعیین مسیر چرخش گاز مبرد بین قسمت یخچال و قسمت فریزر را بر عهده دارد ، خرابی این قطعه حالت های مختلفی دارد و باعث ایجاد یکی از حالت های که هر دو مسیر وصل یا هر دو مسیر قطع و یا تنها یک مسیر وصل بوده باشد می گردد ؛ لازم به ذکر است که تشخیص معیوب بودن و خرابی این قطعه نیازمند به دانش علمی و فنی و تخصص بالا است.

ارسال درخواست

در سریعترین زمان درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

شما می توانید از طریق فرم روبرو درخواست خود را برای رزرو خدمات لوازم خانگی نظیر ماشین لباسشویی،یخچال و فریزر،ماشین ظرفشویی،تلویزیون،جاروبرقی در استان تهران برای ما ارسال تا نیروی متخصص به آدرس شما اعزام شود شما می توانید برای پیگیری درخواست خود با شماره 02126325790 تماس حاصل فرمایید.