خرید ماشبن لباسشویی خوب

معیار انتخاب برای خرید ماشین لباسشویی

ویژگی های یک ماشین لباسشویی خوب چیست؟

با وجود تنوع سبک ها و ویژگی های مختلفی که در بازار لوازم خانگی و ماشین لباسشویی موجود است , انتخاب بهترین ماشین لباسشویی می تواند یک چالش باشد.

این راهنما به شما کمک می کند تا با توجه به انواع مختلف لوازم خانگی موجود , از میان آن ها بهترین ماشین لباسشویی را که با سبک و شرایط زندگی شما هماهنگ است , برای تمیز کردن لباس و پارچه های خود انتخاب کنید.

نحوه ی انتخاب بهترین ماشین لباسشویی بستگی به نحوه ی استفاده از آن توسط شما دارد. برای شناسایی ویژگی های مناسب یک ماشین لباسشویی شما باید قبل از خرید الگوهای شستشوی خود را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. در ادامه به شرح ویژگی های مهم می پردازیم…

فضا

 • چقدر فضا برای ماشین لباسشویی دارید ؟
 • ماشین لباسشویی را در کجای خانه می خواهید قرار دهید ؟

ظرفیت

 • به چه حجمی از لباسشویی برای شستن لباس و پارچه در هفته نیاز دارید ؟
 • چه میزانی از زمان را در هفته می توانید به لباسشویی اختصاص دهید ؟
 • خانواده ی شما چند نفره است ؟ یک قانون همیشگی نشان می دهد که خانواده های سه نفره یا کمتر فقط به ماشین شست و شوی لباسی جمع و جور و نهایتا متوسط احتیاج دارند. اما خانواده های بزرگتر به مدل های بزرگتر ماشین لباسشویی نیاز دارند.

چالش های تمیز کردن

 • آیا بسیاری از وسایل ظریف در لباسشویی معمولی خود دارید ؟
 • آیا مرتباً مواردی را که به شدت آلوده هستند مانند لباس تیم ورزشی , رستوران یا لباس کودک را می شویید ؟
 • آیا اغلب نیاز به شست و شوی وسایل بزرگ مانند ملافه و حوله ی خود دارید ؟
 • آیا شما یا اعضای خانواده تان آلرژی و حساسیت خاصی دارید ؟

عادت های لباس شستن

 • آیا بعد از شروع چرخه ی شست و شوی لباسشویی نیاز به راهی برای اضافه کردن لباس جدید دارید ؟
 • آیا بعد از انجام کار لباسشویی به طور معمول لباس های شسته شده را در دستگاه رها می کنید ؟

قیمت

 • چقدر دوست دارید هزینه کنید ؟
 • چه ویژگی هایی ممکن است شما را از خرید یک دستگاه ارزان قیمت تر منصرف کند ؟

ماشین لباسشویی ها در دو مدل درب از جلو و درب از بالا به بازار ارائه می شوند. برای بیشتر سبک ها ماشین لباسشویی HE که راندمان بالایی دارد در نظر گرفته می شوند اما سایر سبک های ماشین لباسشویی می تواند با راندمان بالا و یا معمولی باشند. یک دستگاه با کارآیی بالا ( HE بالا ) برای دستیابی به این نام HE , باید استانداردهای مصرف آب و انرژی را در خود داشته باشد. در حالی که یک ماشین لباسشویی دارای HE کمی گران تر از یک ماشین لباسشویی معمولی است ، ولی در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

مزایای ماشین لباسشویی درب از جلو

از آب / انرژی کمتری استفاده می کنید.

گزینه های تمیز کردن بیشتری دارد.

مدرن تر است.

همچنین شما میتوانید مقاله ما در مورد همه چیز درباره ماشین لباسشویی درب از جلو سامسونگ را با کلیک بر روی آن مطالعه کنید تا بتوانید به بهترین انتخاب در خرید برسید

مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا

امکان اضافه کردن لباس جدید در حین کار ماشین لباسشویی فراهم است.

قیمت کمتری برای خرید و تعمیر دارد.

دستیابی آسان تری دارد.

بهترین ماشین لباسشویی برای نیازهای شما

پس از تصمیم گیری درباره ی ویژگی های ماشین لباسشویی مورد نیاز خود ، وقت آن رسیده است که ماشین لباسشویی جدیدتان را خریداری کنید.

نکته : اگر تمایل به شستشو با راندمان بالا ( HE بالا ) دارید ، مطمئن باشید که با استفاده از مواد شوینده ی مخصوص لباسشویی HE , راندمان لباسشویی نیز تغییر می کند. مواد شوینده ی HE مخصوصاً برای حجم کمتری که توسط ماشین لباسشویی های HE استفاده می شود , فرموله شده است. استفاده از مواد شوینده معمولی در دستگاه HE می تواند نتایج ناامید کننده ای داشته باشد و در برخی موارد باعث آسیب به دستگاه شود.

ماشین لباسشویی سنتی چگونه کار می کند ؟!

یک همزن مرکزی در طول چرخه ی شستشو ، لباس ها را به دور سطل منتقل می کند. تنظیمات این مدل دستگاه ها به شما امکان می دهد سطح آب مناسب را انتخاب کنید. به طور معمول سه تنظیم دما وجود دارد : داغ / سرد و گرم / سرد و سرد / سرد . مدل های جدیدتر تنظیمات درجه حرارت گسترده تری را ارائه می دهند.

ماشین لباسشویی درب از بالا با کارایی بالا

چندین گزینه برای چرخه ی شستشو ارائه داده شده است. برخی از آنها برای تمیز کردن لباس ها بر خلاف مدل های سنتی ، از یک سری حرکات جهت دار مختلف استفاده می کنند. ماشین لباسشویی پروانه دارای استوانه ای در پایین سطل است که ظرافت لباس را از طریق چرخه ی شستشو حرکت می دهد و با استفاده از چرخش های سرعت بالاتر و افزایش استخراج آب , مصرف انرژی کم تری دارد. این دستگاه ها به مواد شوینده با راندمان بالا ( HE بالا ) ، که بسیار غلیظ هستند نیاز دارد.

ماشین لباسشویی درب از جلو چگونه کار می کند ؟!

این مدل ماشین لباسشویی ها خیلی خوب و با راندمان بالا ، نظافت بیشتری را انجام می دهند. ویژگی مانیتورینگ بار ، میزان آب مصرفی را بر اساس وزن لباس تعیین می کند. لباسشویی با بلند کردن لباس ها به بالای وان و انداختن دوباره ی آنها به داخل آب ، تا حدودی با آب پر شده و کار تمیز کردن لباس ها را انجام می دهد. همچنین در این دستگاه ها کنترل های “تاچ پد” تنظیمات تاخیر و زمان شروع را به راحتی ارائه می دهند.

ماشین لباسشویی/خشک کن

برخی از ماشین لباسشویی هایی که کار خشک کردن را به صورت جدا انجام می دهند دارای مراکز شستن و خشک کن جداشونده هستند. این دستگاه ها به این صورتند که خشک کن می تواند در بالای لباسشویی قرار بگیرد. برای این مدل دستگاه ها ما به فضای کمتری در متر مربع نیاز داریم ولی ارتفاع فضایمان باید بیشتر باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *